14°C°/29°

TT 2012: John McGuinness nyeri az első Superbike versenyt

Szerző: marcello
2012-06-02 21:00:00
Tizennyolcadik TT-futamgyőzelmét szerezte meg a negyven éves McGuinness az első Superbike versenyen.

Az első Superbike verseny John McGuinnessé a 2012-es Man szigeti Tourist Trophy-n, összességében a 18. győzelme ez a TT-n a negyven esztendős pilótának. A Honda TT Legends csapat CBR1000RR-e elsőként szelte át a célvonalat, de végig ott volt a nyomában az ausztrál Cameron Donald, szintén Hondával, akivel év közben csapattársak az endurance vébén, de a szigeten a Wilson Craig Racing együttesét erősítette.

A leintésnél bő 14 másodperc volt Donald hátránya. Az új-zélandi Bruce Anstay szerezte meg a harmadik helyet, a változatosság kedvéért CBR1000 Fireblade-del (Padgett's MMCG csapat). Guy Martin fut be negyedikként a Suzuki Team Tyco GSX-R 1000-ével, miután végül alulmaradt a dobogóért folytatott harcban Anstey-jel szemben.

A helyiek hőse, a fiatal Conor Cummins nem tudta vállalni az indulást, mert a Practice Week alatt megsérült csuklója lassan gyógyul. Cameron Donald saját körrekordját megdöntve két tizeddel vezetett az első fordulót követően, de McGuinness már a második körben az élre állt, aztán progresszíven növelte előnyét - kettőről hat másodpercniyre hízott a fór három kör alatt, és a tendencia folytatódott. A kiesettek között találjuk Ryan Farquhart, Ian Loughert, Michael Ruttert és Adrian Archibaldot. Simon Andrews az első körben szenvedett csúnya balesetet, vállát, csuklóját és a már sérült jobb lábának bokáját törte. Eszméletét nem vesztette el, jelenleg kórházban tartják megfigyelésre.

15 Davy Morgan 1000 Suzuki / Strangford Caravan Park 01 51 46.73 121.515 B
16 Ian Mackman 1000 Kawasaki / Kemtile Hygenic Flooring Solutions 01 52 32.79 120.686
17 Stefano Bonetti 1000 Kawasaki / Speed Motor 01 53 04.31 120.125
18 Ian Pattinson 1000 BMW / Weardale Racing 01 53 23.19 119.792
19 Daniel Cooper 1000 Honda / Centurian Racing 01 53 24.46 119.770
20 Alessio Corradi 1000 BMW / 2R Racing-Metior 01 53 45.41 119.402
21 Karl Harris* 1000 Honda / SMT Racing 01 54 28.91 118.646
22 Shaun Anderson 1000 Suzuki / GAS International Road Race Team 01 54 30.34 118.621
34 Rico Penzkofer 1000 BMW / BMW Penz13.com Racing Team 02 00 48.08 112.439
35 John Ingram* 1000 Honda / CallMac Scaffolding/Lincs Lifting Honda 02 00 49.31 112.420
36 Yoshinari Matsushita 1000 BMW / PENZ13.COM BMW Racing Team 02 00 56.80 112.304
37 Maria Costello, MBE 1000 Kawasaki / Bournemouth Pr1mo Racing 02 01 08.10 112.129
38 Graham English* 1000 BMW / TIVA Engineering Ltd 02 04 36.30 109.007
39 Dave Madsen-Mygdal 1000 Yamaha / CSC Branson Racing 02 05 04.15 108.602

Szólj hozzá!

Mielőtt hozzászólnál, kérjük ezt olvasd el.

#18333 lolobar

2012-06-03 23:03:44

#18332 lolobar

2012-06-03 22:59:25
Ennek nem drága a finanszírozása, főleg pl. a BMW rekord SBK és STK költségvetéséhez képest. Ezek a fiúk a kamionszerelő aknából másznak ki a verseny előtt - kis túlzással.

#18331 theczar

2012-06-03 22:04:01
Ezt nem tudom megmondani.Mivel nem indulnak, nem derül ki :) Ez egy sztereotípia, biztosan van valóságalapja, de számokkal kell igazolni. Valószínűleg azonban igazad van és több gond lenne velük, ha már csak egy kicsivel is, az versenyben nem engedhető meg.

#18329 kriszpc40

2012-06-03 20:27:28
theczar.tehát arra gondolsz hogy ne olyan megbízhatók?

#18328 theczar

2012-06-03 10:21:43
Krisz. Gondolom nem meglepő, ha azt állítom hogy nemigen indulnak velük... Sem itt, sem hosszú távú versenyeken. Drágább a finanszírozása.SBK-ban és STK-ban azért ottvannak, ha megfigyelted :)

#18327 edharley

2012-06-03 09:18:18
Ezt miért nem közvetíti egyik adó sem, bezzeg a huszadrangú falábú futbalistákat majd minden adón lehet nézni. Pont a legrégebbi motorversenyt nem közvetítik, de miért?????

Enduro-VB: Nagy siker volt a Magyar Nagydíj

Bravúrosan tért vissza hazánkba az endurósok legrangosabb versenysorozata. Mindhárom magyar pontokat szerzett a királykategóriában.

Hétvégén Magyarországra figyel az Enduro-világ!

23 év után tér vissza hazánkba az EnduroGP. Terepmotoros világsztárok és magyar menők Parádfürdőn. Ez vár ránk a hétvégén.